Nyelvoktatási Munkacsoport

A Néderlandisztika Tanszék Nyelvoktatási Munkacsoportja 2008-ban jött létre.

A Munkacsoport célja, hogy:

• koordinálja a Tanszék különböző képzéseinek nyelvoktatási moduljait (BA, minor, FSZ képzések)
  • egységes módszertani rendszert biztosítson a különböző képzések különböző évfolyamai számára
  • megfogalmazza a nyelvoktatással kapcsolatos kimeneti elvárásokat (az ERK rendszerével összhangban A1-C2 szintig)
  • folyamatosan figyelmmel kísérje a piacon hozzáférhető tananyagokat és evaluálja az új módszereket
  • új tananyagok fejlesztésén dolgozzon
  • együttműködik a DExam vizsgaközponttal.

A Munkacsoport tagjai:

• Dr. habil. Bozzay Réka: 2007 óta a Néderlandisztika tanszék munkatársa, a munkacsoport vezetője, koordinálja a nyelvi szintező vizsgákat (etalon 1 és 2), a BA záróvizsga írásbeli feladatait, nyelvoktatási, tananyag- és vizsgafejlesztési feladatokat végez.
  • Dr. Kántor-Faragó Márta: 2000 óta a Néderlandisztika Tanszék (korábban Germanisztikai Intézet) munkatársa, széleskörű tapasztalattal rendelkezik mind a nyelvoktatás, mind a tananyag- és vizsgafejlesztés területén.
  • Hetei Adrienn: 2017 óta a Néderlandisztika Tanszék munkatársa, számos nyelvóra oktatója, pl. A holland nyelv szabályai 1-2, Informális és társadalmi nyelvhasználat (írás- és beszédkészség), vizsgafejlesztésben vesz részt.
  • Vargáné Máté Csilla: 2020 óta a Néderlandisztika Tanszék munkatársa, nyelvtanár, első-, másod- és harmadéves hallgatók nyelvoktatását végzi, vizsgafeladatokat fejleszt, szakmódszertant oktat.

Frissítés dátuma: 2023.11.15.

Tisztelt Felhasználó!